Kiedy kupować drewno na opał?

 

Ludzie kochają żywy i prawdziwy ogień – każdy lubi patrzeć na jego płomienie, dorzucać drewno opałowe do kominka, czy po prostu za jego pomocą ogrzewać dom w chłodne dni. Właściciele domów jednorodzinnych często jednak popełniają błędy przy zakupie drewna kominkowego. Podpowiemy Ci kiedy najlepiej kupować drewno opałowe.

Dlaczego nie kupować drewna kominkowego przed sezonem?

Wielu klientów wychodzi z błędnego założenia, że drewno opałowe najlepiej kupować przed sezonem – jesienią. Niestety cierpią wtedy na tym ich kominki i zużywają nieporównywalnie więcej drewna niż jest to potrzebne. Układanie i przechowywanie drewna podczas złej pogody często prowadzi do jego pęcznienia i pochłaniania wilgoci. Wówczas dłużej będziemy musieli czekać, aż drewno wyschnie, bowiem dopiero wtedy będzie zdatne do odpowiedniego użytku.

Dodatkowo drewno kominkowe kupione jesienią zawiera w sobie bardzo dużo wody, przez co jego suszenie będzie trwało dłużej i nie nada się do palenia najbliższą zimą.

Kiedy najlepiej kupować drewno na opał?

Najlepszą porą na zakup drewna opałowego – co może nie być intuicyjne – jest zima. Kupując wtedy drewno kominkowe masz pewność, że otrzymasz produkt, który świetnie się sprawdzi do palenia w następnym sezonie grzewczym, dzięki niskiej zawartości wody do odparowania. W tym czasie, gdy już zakupione drewno będzie leżało w przeznaczonym do tego miejscu, dokładnie wyschnie i będziesz miał gwarancję, że nie powstaną trudności z jego spalaniem.

Podsumowanie

Właściciele domów jednorodzinnych, oraz wszyscy ci, którzy posiadają kominki i wszelkiego rodzaju piece, powinni pomyśleć o zakupie drewna opałowego z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Aby oszczędzić pieniądze i jednocześnie mieć gwarancję, że w sezonie grzewczym zakupiony przez nich towar ich nie zawiedzie. Równie istotne jest jego odpowiednie przechowywanie. Kupując drewno z wyprzedzeniem, będziecie mieli pewność, że wyschnie do sezonu grzewczego, a waszych domach zagości przyjemne i prawdziwe ciepło bijące od kominka.

Dodaj komentarz